پروژه های رایگان دانشجویی
loading...

پروژه های رایگان دانشجویی

پروژه های رایگان دانشجویی بازدید : 88 پنجشنبه 25 خرداد 1396 زمان : 13:59

درس املا و اهمیت آن

 • نام فایل: درس املا و اهمیت آن
 • حجم فایل: ۵۱ کیلوبایت
 • فرمت: word , PDF
 • سایز کاغذ: A4 آماده کپی با هر نوع دستگاهی
 • تعداد صفحات: ۲۲ صفحه
 • صفحه آرایی: بسیار مرتب، رنگی و قابل ویرایش
 • توضیحات: قبل از چاپ، مشخصات تهیه کننده را ویرایش کنید (تهیه کننده مدیر سایت می باشد)

درس املا و اهمیت آن
مقدمه:
اهمیت نوشتن و نیاز به صحیح نوشتن در ایجاد ارتباط با دیگران بر کسی پوشیده نیست. در همین ارتباط از ابتدای آموزش رسمی خواندن و نوشتن، به کودکانمان می‌آموزیم که چگونه بنویسیم وچه اقداماتی در این باره انجام می‌دهیم تا بتوانند آموخته‌های خود را در موقعیت‌های مختلف به کار گیرند. مهمترین ماده درسی که این وضعیت را بر عهده دارد، املای فارسی است. املا در لغت به معنی پر کردن، بر سر جمع گفتن، تقریر کردن مطلبی تا دیگری آن را بنویسد، است. در زبان فارسی کلمه‌ای معادل املا و دیکته نداریم، ولی می‌توانیم «از بر نویسی» یا «گفتار نویسی» را جایگزین کلمه املا یا دیکته کنیم. منظور این است که شخص گفته‌های دیگران را بدون دیدن آن کلمات بنویسد. با توجه به این که درس املا بنای علمی در یادگیری سایر دروس است و توجه به این مهم، یکی از ضروریات نظام آموزشی ماست و از طرفی روش‌های متداول املا نمی‌تواند راه گشای مشکلات آموزشی در این درس باشد، لذا در این مجموعه سعی شده است چندین روش متنوع و جالب برای املا و تصحیح آن ارائه شود. تا از همین ابتدای سال تحصیلی با یاری اولیا و آموزگاران در افزایش توانمندی دانش‌آموزان تلاش شود.
۱) املا به صورت گروهی. به این شکل که بچه‌ها را به گروه‌های ۵ یا ۶ نفره تقسیم می‌کنیم و در هر گروه، هر خط را یک نفر از گروه می‌نویسد و در انتها نمره گروهی می‌دهیم و آن املا در پوشه کار گروه‌ها قرار می‌گیرد.
۲) هر گروه یک متن املا با کمک تمام اعضای گروه خود می‌نویسد و ما املای همه گروه‌ها را جمع‌آوری کرده و می‌خوانیم و سپس یا بهترین متن دیکته را به کل کلاس می‌گوییم و یا از هر گروه یک پاراگراف انتخاب کرده و دیکته تلفیقی تهیه کرده و به کل کلاس، دیکته می‌گوییم. در این صورت متن دیکته را بچه‌ها انتخاب کرده‌اند.
۳) بچه‌ها را گروه‌بندی می‌کنیم و سپس هر گروه متن دیکته‌ای را می‌نویسد و برای گروه دیگر می‌خواند تا آن گروه بنویسند. دیکته گروه به گروه نام دیگر این دیکته است.
۴) در روش دیگر، باز بچه‌ها به گروه‌های ۵ یا ۶ نفره تقسیم می‌شوند. ۱۰ کلمه مهم از درس انتخاب می‌کنیم و از بچه‌ها در گروه‌ها می‌خواهیم که هر کدام جمله‌ای را در ارتباط با درس بنویسند و از کلمات مهم مورد نظر استفاده کنند و هر گروه جملات خود را کنار هم گذاشته و یک متن کوتاه و زیبا بسازد.
۵) در مواقعی که شاگردی ضعیف است و در املا پیشرفت چندانی ندارد، می‌توان در هنگام دیکته دانش‌آموز ضعیف را کنار دانش‌آموز قوی نشاند تا بعضی از لغات را که برایش مشکل است، با مشورت بنویسد. در نتیجه دانش‌آموز ضعیف، هم آن لغت را به خوبی به ذهن می‌سپارد و هم با افت نمره به طور مکرر مواجه نمی‌شود. البته این روش نباید به طور تکرار و همیشگی باشد.
۶) در هنگام تصحیح کردن املا، معلم صحیح لغات را نمی‌نویسد و دانش‌آموزان خودشان درست لغات را از کتاب پیدا می‌کنند و بعد ما به آن املا نمره می‌دهیم. یعنی، ابتدا دور کلمات اشتباه خط می‌کشیم و صحیح آن را بچه‌ها می‌نویسند و ما به صحیح نوشتن آنها نمره می‌دهیم.
۷) روش دیگر این است که معلم بهتر است متن دیکته را قبل از املا برای بچه‌ها بخواند، ولی بچه‌ها چیزی ننویسند و تنها گوش دهند.
۸) بعد از املا هم باید متن مجدداً خوانده شود، یعنی در هر املا کل متن باید سه بار خوانده شود.
۹) در صورت دیگر املا، می‌توان شفاهی دیکته را خواند و بچه‌ها لغات مهم آن را هجی کنند و در هوا بنویسند.
۱۰) نوع دیگر املا می‌تواند چنین باشد که شاگرد پشت سری کلمات را روی پشت فرد جلویی بنویسد و شاگرد جلویی از روش حرکت انگشتی فرد عقبی بتواند لغات را بفهمد و بنویسد که این یک نوع بازی و املا است.
۱۱) در روش دیگر به بچه‌ها می‌گوییم روزنامه با خود به کلاس بیاورند و لغات را ببرند و از لغات بریده شده یک بند املا برای ما درست کنند و بر روی ورقه بچسبانند. یا این روش می‌تواند به صورت گروهی هم صورت گیرد.
۱۲) می‌توان املایی را به صورت پلی‌کپی بدون نقطه، بدون تشدید و یا به صورت لغات ناقص به دانش‌آموزان داد تا آنان در جای مناسب نقطه بگذارند و یا تشدید قرار دهند یا لغات ناقص را کامل کنند.
۱۳) می‌توان دیکته را به صورت لغات صحیح و غلط در کنار هم قرار داد تا بچه‌ها کلمه غلط را خط بزنند.
۱۴) روش دیگر املا می‌تواند به صورت تصویری باشد. یعنی، شکل را به دانش‌آموزان بدهیم تا آنان املای صحیح آن را بنویسند.
۱۵) املای تقویت حافظه: بدین صورت که معلم متنی را روی تخته می‌نویسد و سپس متن را برای دانش‌آموزان می‌خواند و سپس روی نوشته‌هایش روی تخته پرده می‌کشد و بچه‌ها باید هر آنچه از متن فهمیده‌اند را بنویسند. سپس معلم پرده را از تخته برمی‌دارد و بچه‌ها متن خود را با متن تخته مقایسه می‌کنند و به خود امتیاز می‌دهند.
۱۶) روش دیگر، می‌تواند استفاده از آینه باشد که کلمات را بر عکس بنویسیم و بچه‌ها با آینه درست آن را بنویسند و یا صحیح آن را بخوانند.
۱۷) دیکته آبکی: روش دیگر، استفاده از آب و محیط حیاط مدرسه است. بدین ترتیب که بچه‌ها به صورت انفرادی و یا گروهی با خود آب‌پاش به مدرسه می‌آورند و با آب دیکته را روی زمین بنویسند و گروهی نوشته‌های خود را تصحیح کنند.
۱۸) روش دیگر در تصحیح املا این است که دانش‌آموزان با اشتباهات خود جمله بسازند و یا دیکته به صورت جمله‌سازی از لغات مهم درس باشد.
۱۹) کلمات مهم یا مشکل درس را روی پارچه بنویسند و سپس با خمیر و یا نخ و سوزن کلمات را بسازند و یا بدوزند که در این صورت املا با هنر و بازی توأمان می‌شود (یادگیری تلفیقی)
۲۰) دانش‌آموزان از اشتباهات خود در املا کلمات هم‌خانواده، متضاد و یا هم معنا بنویسند.
۲۱) برای آشنایی دانش‌آموزان با انواع صداها و لهجه‌ها در هنگام دیکته گفتن و از این که بچه‌ها تنها به صدا و لحن معلم خود خو نگیرند، معلم می‌تواند از اطرافیان خود بخواهد تا متن املا را بر روی نوار بخوانند و صدای خود را ضبط کنند و سپس آن متن را به کلاس بیاورد و بچه‌ها از روی آن نوار دیکته بنویسند و در هنگام ارزشیابی پایانی و یا هر زمان دیگر بچه‌ها دچار مشکل نشوند.
۲۲) همکاران معلم می‌توانند در املاهای کلاسی جای خود را تعویض کنند و به بچه‌های کلاس‌های دیگر املا بگویند تا بچه‌ها با انواع صداها و لحن‌ و گویش در دیکته آشنا شوند.
۲۳) دانش‌آموزان می‌توانند به والدین خود دیکته بگویند و والدین در املای خود چند کلمه را اشتباه بنویسند تا بچه‌ها آنها را تصحیح کنند و به پدر و مادر خود نمره دهند.
۲۴) بچه‌ها می‌توانند به معلم خود دیکته بگویند. هر گروه یک پاراگراف به معلم بگوید و در انتها گروه‌ها ورقه‌ معلم را تصحیح کنند و یا هر گروه پاراگراف مخصوص به خود را صحیح کند. البته بهتر است معلم چند کلمه را عمداً اشتباه بنویسد.
۲۵) برای والدین بی‌سواد، فرزند می‌تواند صدای خود را ضبط کند و از روی صدای خود به خودش دیکته بگوید یعنی صدای ضبط شده خود را جایگزین صدای اولیای خود که بی سواد هستند، نماید.
۲۶) یکی دیگر از روش‌ها برای تصحیح املا این است که می‌توان املا را به بچه‌ها داد تا تصحیح کنند، ولی در نهایت نمره نهایی را معلم بدهد و یا دانش‌آموزان تصحیح کننده با مداد کنار دفتر فرد، نمره بگذارند و بعد معلم، نمره خود را با نمره‌ای که دانش‌آموزان داده مقایسه کند.
۲۷) معلم لغاتی را بر روی مقوا می‌نویسد و مقوا را به تخته نصب می‌کند و زمان کوتاهی وقت می‌دهد تا دانش‌آموزان کلمات را به دقت نگاه کنند و سپس مقوا را جمع می‌کند. در این جا بچه‌ها هر آنچه از لغات در ذهنشان مانده است را می‌نویسند و ما لغات و کلمات آنان را تصحیح می‌کنیم تا دقت آنان سنجیده شود.
۲۸) دانش‌آموزان املا را در هوا بنویسند و ما هم در هوا تصحیح کنیم نه با قلم و روی کاغذ.
۲۹) روش دیگر املا که همراه با بازی هم است، این است که دانش‌آموزان با گچ روی زمین مدرسه و حیاط مدرسه دیکته بنویسند و سپس حیاط را دسته‌جمعی بشویند تا آثار گچ حیاط مدرسه را کثیف نکند.
۳۰) معلم می‌تواند املا را بر روی چندین کارت بنویسد و این کارت‌ها بین گروه‌ها تقسیم شود تا تمام گروه‌ها کارت را ببیند و سپس کارت‌ها را جمع کرده و از روی آنها دیکته بگوید. لازم به تذکر است که روش‌های املا که به عنوان نمونه بیان گردید را نباید به عنوان روش واحد تلقی کرد. اگر هر روشی بیشتر از اندازه استفاده گردد، ارزش آموزشی خود را از دست می‌دهد. لذا اگر معلم بنا به ضرورت و در نظر گرفتن تنوع، روش‌های متنوع املا را به کار گیرد نتیجه مفیدی عاید دانش‌آموزان خواهد شد.
درباره دیکته در ابتدایی با توجه به پایه و مشکلات خاص در بعضی از دانش اموزان راههای بسیاری وجود دارد. امادر پایه اول چند راه وجود دارد به جز راه معمولبه طور مثال می توان دیکته با حروف گفت معلم چند حرف وصدا را می گوید ودانش آموزان کلمه می سازند ومی نویسند- راه دیگر معلم جمله های خارج از کتاب را تهیه می کند ویکی یکی پای تخته می نویسد وزمانی را برای خواندن فرصت می دهد وبلافاصله ان را پاک می کند واز دانش اموزان می خواهد ان را بنویسند در این روش علاوه بر دقت وتمرکز باعث تند خوانی هم می شود.

============================
آسیب‌ شناسی دروس املا و انشا در مدارس, آسیب‌ شناسی دروس املا و انشا در مدارس PDF, آسیب‌ شناسی دروس املا و انشا در مدارس word, املا چیست؟, املا چیست؟ PDF, املا چیست؟ word, املای صحیح کلمات فارسی آنلاین, املای صحیح کلمات فارسی آنلاین PDF, املای صحیح کلمات فارسی آنلاین word, انواع املا, انواع املا PDF, انواع املا word, اهمیت املا, اهمیت املا PDF, اهمیت املا word, اهمیت دیکته, اهمیت دیکته PDF, اهمیت دیکته word, تحقیق آسیب‌ شناسی دروس املا و انشا در مدارس, تحقیق املا چیست؟, تحقیق املای صحیح کلمات فارسی آنلاین, تحقیق انواع املا, تحقیق اهمیت املا, تحقیق اهمیت دیکته, تحقیق تعریف املا, تحقیق درس املا و اهمیت آن, تحقیق درس دیکته و اهمیت آن, تحقیق راهکارهای تقویت املا, تحقیق روش های جدید املا نویسی, تحقیق فواید درس املا در مقطع ابتدایی, تحقیق مشکلات دیکته ای(املا) در ببن دانش آموزان ابتدایی, تحقیق مقاله پروژه در مورد درس املا و اهمیت آن, تعریف املا, تعریف املا PDF, تعریف املا word, دانلود آسیب‌ شناسی دروس املا و انشا در مدارس, دانلود املا چیست؟, دانلود املای صحیح کلمات فارسی آنلاین, دانلود انواع املا, دانلود اهمیت املا, دانلود اهمیت دیکته, دانلود تعریف املا, دانلود درس املا و اهمیت آن, دانلود درس دیکته و اهمیت آن, دانلود راهکارهای تقویت املا, دانلود روش های جدید املا نویسی, دانلود فواید درس املا در مقطع ابتدایی, دانلود مشکلات دیکته ای(املا) در ببن دانش آموزان ابتدایی, درس املا و اهمیت آن, درس املا و اهمیت آن PDF, درس املا و اهمیت آن word, درس دیکته و اهمیت آن, درس دیکته و اهمیت آن PDF, درس دیکته و اهمیت آن word, راهکارهای تقویت املا, راهکارهای تقویت املا PDF, راهکارهای تقویت املا word, روش های جدید املا نویسی, روش های جدید املا نویسی PDF, روش های جدید املا نویسی word, فواید درس املا در مقطع ابتدایی, فواید درس املا در مقطع ابتدایی PDF, فواید درس املا در مقطع ابتدایی word, مشکلات دیکته ای(املا) در ببن دانش آموزان ابتدایی, مقاله آسیب‌ شناسی دروس املا و انشا در مدارس, مقاله املا چیست؟, مقاله املای صحیح کلمات فارسی آنلاین, مقاله انواع املا, مقاله اهمیت املا, مقاله اهمیت دیکته, مقاله تعریف املا, مقاله درس املا و اهمیت آن, مقاله درس دیکته و اهمیت آن, مقاله راهکارهای تقویت املا, مقاله روش های جدید املا نویسی, مقاله فواید درس املا در مقطع ابتدایی, مقاله مشکلات دیکته ای(املا) در ببن دانش آموزان ابتدایی

 تحقیق مقاله پروژه در مورد درس املا و اهمیت آن
برای دانلود اینجا کلیک کنید

برچسب ها آسیب‌ شناسی دروس املا و انشا در مدارس , آسیب‌ شناسی دروس املا و انشا در مدارس PDF , آسیب‌ شناسی دروس املا و انشا در مدارس word , املا چیست؟ , املا چیست؟ PDF , املا چیست؟ word , املای صحیح کلمات فارسی آنلاین , املای صحیح کلمات فارسی آنلاین PDF , املای صحیح کلمات فارسی آنلاین word , انواع املا , انواع املا PDF , انواع املا word , اهمیت املا , اهمیت املا PDF , اهمیت املا word , اهمیت دیکته , اهمیت دیکته PDF , اهمیت دیکته word , تحقیق آسیب‌ شناسی دروس املا و انشا در مدارس , تحقیق املا چیست؟ , تحقیق املای صحیح کلمات فارسی آنلاین , تحقیق انواع املا , تحقیق اهمیت املا , تحقیق اهمیت دیکته , تحقیق تعریف املا , تحقیق درس املا و اهمیت آن , تحقیق درس دیکته و اهمیت آن , تحقیق راهکارهای تقویت املا , تحقیق روش های جدید املا نویسی , تحقیق فواید درس املا در مقطع ابتدایی , تحقیق مشکلات دیکته ای(املا) در ببن دانش آموزان ابتدایی , تحقیق مقاله پروژه در مورد درس املا و اهمیت آن , تعریف املا , تعریف املا PDF , تعریف املا word , دانلود آسیب‌ شناسی دروس املا و انشا در مدارس , دانلود املا چیست؟ , دانلود املای صحیح کلمات فارسی آنلاین , دانلود انواع املا , دانلود اهمیت املا , دانلود اهمیت دیکته , دانلود تعریف املا , دانلود درس املا و اهمیت آن , دانلود درس دیکته و اهمیت آن , دانلود راهکارهای تقویت املا , دانلود روش های جدید املا نویسی , دانلود فواید درس املا در مقطع ابتدایی , دانلود مشکلات دیکته ای(املا) در ببن دانش آموزان ابتدایی , درس املا و اهمیت آن , درس املا و اهمیت آن PDF , درس املا و اهمیت آن word , درس دیکته و اهمیت آن , درس دیکته و اهمیت آن PDF , درس دیکته و اهمیت آن word , راهکارهای تقویت املا , راهکارهای تقویت املا PDF , راهکارهای تقویت املا word , روش های جدید املا نویسی , روش های جدید املا نویسی PDF , روش های جدید املا نویسی word , فواید درس املا در مقطع ابتدایی , فواید درس املا در مقطع ابتدایی PDF , فواید درس املا در مقطع ابتدایی word , مشکلات دیکته ای(املا) در ببن دانش آموزان ابتدایی , مقاله آسیب‌ شناسی دروس املا و انشا در مدارس , مقاله املا چیست؟ , مقاله املای صحیح کلمات فارسی آنلاین , مقاله انواع املا , مقاله اهمیت املا , مقاله اهمیت دیکته , مقاله تعریف املا , مقاله درس املا و اهمیت آن , مقاله درس دیکته و اهمیت آن , مقاله راهکارهای تقویت املا , مقاله روش های جدید املا نویسی , مقاله فواید درس املا در مقطع ابتدایی , مقاله مشکلات دیکته ای(املا) در ببن دانش آموزان ابتدایی ,
پروژه های رایگان دانشجویی بازدید : 79 پنجشنبه 25 خرداد 1396 زمان : 13:59

چرا باید ریاضیات بخوانیم

 • نام فایل: چرا باید ریاضیات بخوانیم
 • حجم فایل: ۶۰ کیلوبایت
 • فرمت: word . PDF
 • سایز کاغذ: A4 آماده کپی با هر نوع دستگاهی
 • تعداد صفحات: ۲۰ صفحه
 • صفحه آرایی: بسیار مرتب، رنگی و قابل ویرایش
 • توضیحات: قبل از چاپ، مشخصات تهیه کننده را ویرایش کنید (تهیه کننده مدیر سایت می باشد)

مقدمه

چرا باید ریاضیات بخوانیم؟راجر بیکن، فیلسوف انگلیسی در سال ۱۲۶۷ میلادی پاسخ این سوال را این چنین داده است: «کسی که این کار را نکند نمی تواند چیزی از بقیه علوم و هر آن چه در این جهان هست بفهمد . . . چیزی که بدتر است این است که کسانی که ریاضیات نمی دانند به جهالت خودشان پی نمی برند و در نتیجه در پی چاره جویی برنمی آیند.» می توانم همین جا سخن را پایان دهم اما ممکن است بعضی ها فکر کنند که شاید خیلی چیزها در هفت قرن گذشته تغییر کرده باشد.

شاهدی تازه می آورم، پال دیراک از خالقان مکانیک کوانتومی، معتقد است که وقتی تئوری فیزیکی ای را پایه ریزی می کنید نباید به هیچ شهود فیزیکی اعتماد کنید. پس به چه چیزی اعتماد کنید؟ به گفته این فیزیکدان مشهور، فقط به برنامه ای متکی بر ریاضیات ولو این که در نگاه اول ربطی به فیزیک نداشته باشد.در حقیقت، در فیزیک تمامی ایده های صرفا فیزیکی رایج در ابتدای این قرن کنار گذاشته اند در حالی که الگوهای ریاضی ای که به زرادخانه های فیزیکدان ها راه یافته اند به تدریج معنای فیزیکی یافته اند. در این جاست که قابل اعتماد بودن ریاضیات به روشنی رخ می نمایاند. بنابراین الگو سازی ریاضی روشی پربار برای شناخت در علوم طبیعی است .
موریس کلاین می نویسد: یونانی های قدیم واقعیت های دنیای اطراف خود را با علم ریاضیات منطبق می دیدند و حقیقت نمایی طرح کیهان را در ریاضیات می یافتند. آن ها بین قانون های طبیعت و قانون های ریاضی شباهت هایی را احساس می کردند که اکنون یکی از پایه های اساسی علوم را تشکیل می دهد. بعدها یونانی ها در شناخت طبیعت پیشتر رفتند و اعتقاد استواری پیدا کردند که جهان بر اساس قانون های ریاضی طراحی شده و دستگاه کنترل شده ای است، از قانون هایی پیروی می کند و برای بشر قابل درک است.
دست آخر این که ریاضیات موسیقی ذهن است پس باید آن را نواخت .

============================
تاریخچه ریاضی, تاریخچه ریاضی PDF, تاریخچه ریاضی word, تحقیق تاریخچه ریاضی, تحقیق تعریف علم ریاضی, تحقیق چرا باید ریاضی بخوانیم؟, تحقیق چرا باید ریاضیات بخوانیم, تحقیق چرا ریاضی سخت است, تحقیق چرا ریاضی میخوانیم, تحقیق چگونه در ریاضی قوی شویم, تحقیق دانلود کتاب ریاضیات چیست, تحقیق ریاضی یعنی چه, تحقیق ریاضیات چیست, تحقیق علم ریاضی در قرآن, تحقیق کاربرد ریاضی در زندگی, تحقیق معنی ریاضی, تحقیق معنی کلمه ریاضی چیست, تحقیق مقاله پروژه در مورد چرا باید ریاضیات بخوانیم, تعریف علم ریاضی, تعریف علم ریاضی PDF, تعریف علم ریاضی word, چرا باید ریاضی بخوانیم؟, چرا باید ریاضی بخوانیم؟ PDF, چرا باید ریاضی بخوانیم؟ word, چرا باید ریاضیات بخوانیم, چرا باید ریاضیات بخوانیم PDF, چرا باید ریاضیات بخوانیم word, چرا ریاضی سخت است, چرا ریاضی سخت است PDF, چرا ریاضی سخت است word, چرا ریاضی میخوانیم, چرا ریاضی میخوانیم PDF, چرا ریاضی میخوانیم word, چگونه در ریاضی قوی شویم, چگونه در ریاضی قوی شویم PDF, چگونه در ریاضی قوی شویم word, دانلود تاریخچه ریاضی, دانلود تعریف علم ریاضی, دانلود چرا باید ریاضی بخوانیم؟, دانلود چرا باید ریاضیات بخوانیم, دانلود چرا ریاضی سخت است, دانلود چرا ریاضی میخوانیم, دانلود چگونه در ریاضی قوی شویم, دانلود ریاضی یعنی چه, دانلود ریاضیات چیست, دانلود علم ریاضی در قرآن, دانلود کاربرد ریاضی در زندگی, دانلود کتاب ریاضیات چیست, دانلود کتاب ریاضیات چیست PDF, دانلود کتاب ریاضیات چیست word, دانلود معنی ریاضی, دانلود معنی کلمه ریاضی چیست, ریاضی یعنی چه, ریاضی یعنی چه PDF, ریاضی یعنی چه word, ریاضیات چیست, ریاضیات چیست PDF, ریاضیات چیست word, علم ریاضی در قرآن, علم ریاضی در قرآن PDF, علم ریاضی در قرآن word, کاربرد ریاضی در زندگی, کاربرد ریاضی در زندگی PDF, کاربرد ریاضی در زندگی word, معنی ریاضی, معنی ریاضی PDF, معنی ریاضی word, معنی کلمه ریاضی چیست, معنی کلمه ریاضی چیست PDF, معنی کلمه ریاضی چیست word, مقاله تاریخچه ریاضی, مقاله تعریف علم ریاضی, مقاله چرا باید ریاضی بخوانیم؟, مقاله چرا باید ریاضیات بخوانیم, مقاله چرا ریاضی سخت است, مقاله چرا ریاضی میخوانیم, مقاله چگونه در ریاضی قوی شویم, مقاله دانلود کتاب ریاضیات چیست, مقاله ریاضی یعنی چه, مقاله ریاضیات چیست, مقاله علم ریاضی در قرآن, مقاله کاربرد ریاضی در زندگی, مقاله معنی ریاضی, مقاله معنی کلمه ریاضی چیست


تحقیق مقاله پروژه در مورد چرا باید ریاضیات بخوانیم
برای دانلود اینجا کلیک کنید

برچسب ها تاریخچه ریاضی , تاریخچه ریاضی PDF , تاریخچه ریاضی word , تحقیق تاریخچه ریاضی , تحقیق تعریف علم ریاضی , تحقیق چرا باید ریاضی بخوانیم؟ , تحقیق چرا باید ریاضیات بخوانیم , تحقیق چرا ریاضی سخت است , تحقیق چرا ریاضی میخوانیم , تحقیق چگونه در ریاضی قوی شویم , تحقیق دانلود کتاب ریاضیات چیست , تحقیق ریاضی یعنی چه , تحقیق ریاضیات چیست , تحقیق علم ریاضی در قرآن , تحقیق کاربرد ریاضی در زندگی , تحقیق معنی ریاضی , تحقیق معنی کلمه ریاضی چیست , تحقیق مقاله پروژه در مورد چرا باید ریاضیات بخوانیم , تعریف علم ریاضی , تعریف علم ریاضی PDF , تعریف علم ریاضی word , چرا باید ریاضی بخوانیم؟ , چرا باید ریاضی بخوانیم؟ PDF , چرا باید ریاضی بخوانیم؟ word , چرا باید ریاضیات بخوانیم , چرا باید ریاضیات بخوانیم PDF , چرا باید ریاضیات بخوانیم word , چرا ریاضی سخت است , چرا ریاضی سخت است PDF , چرا ریاضی سخت است word , چرا ریاضی میخوانیم , چرا ریاضی میخوانیم PDF , چرا ریاضی میخوانیم word , چگونه در ریاضی قوی شویم , چگونه در ریاضی قوی شویم PDF , چگونه در ریاضی قوی شویم word , دانلود تاریخچه ریاضی , دانلود تعریف علم ریاضی , دانلود چرا باید ریاضی بخوانیم؟ , دانلود چرا باید ریاضیات بخوانیم , دانلود چرا ریاضی سخت است , دانلود چرا ریاضی میخوانیم , دانلود چگونه در ریاضی قوی شویم , دانلود ریاضی یعنی چه , دانلود ریاضیات چیست , دانلود علم ریاضی در قرآن , دانلود کاربرد ریاضی در زندگی , دانلود کتاب ریاضیات چیست , دانلود کتاب ریاضیات چیست PDF , دانلود کتاب ریاضیات چیست word , دانلود معنی ریاضی , دانلود معنی کلمه ریاضی چیست , ریاضی یعنی چه , ریاضی یعنی چه PDF , ریاضی یعنی چه word , ریاضیات چیست , ریاضیات چیست PDF , ریاضیات چیست word , علم ریاضی در قرآن , علم ریاضی در قرآن PDF , علم ریاضی در قرآن word , کاربرد ریاضی در زندگی , کاربرد ریاضی در زندگی PDF , کاربرد ریاضی در زندگی word , معنی ریاضی , معنی ریاضی PDF , معنی ریاضی word , معنی کلمه ریاضی چیست , معنی کلمه ریاضی چیست PDF , معنی کلمه ریاضی چیست word , مقاله تاریخچه ریاضی , مقاله تعریف علم ریاضی , مقاله چرا باید ریاضی بخوانیم؟ , مقاله چرا باید ریاضیات بخوانیم , مقاله چرا ریاضی سخت است , مقاله چرا ریاضی میخوانیم , مقاله چگونه در ریاضی قوی شویم , مقاله دانلود کتاب ریاضیات چیست , مقاله ریاضی یعنی چه , مقاله ریاضیات چیست , مقاله علم ریاضی در قرآن , مقاله کاربرد ریاضی در زندگی , مقاله معنی ریاضی , مقاله معنی کلمه ریاضی چیست ,
پروژه های رایگان دانشجویی بازدید : 85 پنجشنبه 25 خرداد 1396 زمان : 0:43

غسل (انواع غسل در اسلام)

 • نام فایل:غسل (انواع غسل در اسلام)
 • حجم فایل: ۲۵ کیلوبایت
 • فرمت: word , PDF
 • سایز کاغذ: A4 آماده کپی با هر نوع دستگاهی
 • تعداد صفحات: ۶ صفحه
 • صفحه آرایی: بسیار مرتب، رنگی و قابل ویرایش
 • توضیحات: قبل از چاپ، مشخصات تهیه کننده را ویرایش کنید (تهیه کننده مدیر سایت می باشد)

غسل (اسلام)
غسل، در لغت به معنای شستن است و در اصطلاح به مجموعه‌ای از اراده قلبی و اجرای عملی در خصوص شستن بدن گفته می‌شود.

انواع غسل
غسل‌ها بر پایهی حکم شرعی به دو دسته تقسیم می‌شود:
• غسل‌های واجب
• غسل‌های مستحب
غسل‌های واجب

هفت نوع غسل واجب وجود دارد که خود به دو گروه اصلی تقسیم می‌شوند:
• غسل واجب مشترک زنان و مردان
• غسل‌های خاص زنان

غسل‌های واجب مشترک زنان و مردان
• غسل میت
• غسل مس میت
• غسل نذر و عهد و قسم
• غسل جنابت

غسل میت
واجب است میت مسلمان را پس از پاک کردن و شستن بدن او از آلودگی‌ها و نجاست‌ها به ترتیب سه غسل دهند.
نخست: غسل با آب مخلوط به سدر:
اندکی سدر در آب غسل ریخته به حدی که آب مضاف نشود نخست با آن آب سر و گردن و بعد سمت راست و سپس سمت چپ را غسل دهند.

============================

آشنای با انواع غسل در اسلام, آشنای با انواع غسل در اسلام PDF, آشنای با انواع غسل در اسلام word, آشنایی با انواع غسل های مستحب و واجب, آشنایی با انواع غسل های مستحب و واجب PDF, آشنایی با انواع غسل های مستحب و واجب word, اسم غسل بعد از ارضا شدن, اسم غسل بعد از ارضا شدن PDF, اسم غسل بعد از ارضا شدن word, انواع تیمم, انواع تیمم PDF, انواع تیمم word, انواع غسل زنان, انواع غسل زنان word, انواع غسل مستحب, انواع غسل مستحب PDF, انواع غسل های واجب و مستحبی, انواع غسل های واجب و مستحبی PDF, انواع غسل های واجب و مستحبی word, انواع غسل و فواند آن, انواع غسل و فواند آن PDF, انواع غسل و فواند آن word, انواع غسل واجب, انواع غسل واجب PDF, انواع غسل واجب word, تحقیق آشنای با انواع غسل در اسلام, تحقیق آشنایی با انواع غسل های مستحب و واجب, تحقیق اسم غسل بعد از ارضا شدن, تحقیق انواع تیمم, تحقیق انواع غسل زنان, تحقیق انواع غسل مستحب, تحقیق انواع غسل های واجب و مستحبی, تحقیق انواع غسل و فواند آن, تحقیق انواع غسل واجب, تحقیق چند غسل داریم و اسم آنها چیست؟, تحقیق چند نوع غسل داریم؟, تحقیق غسل (انواع غسل در اسلام), تحقیق غسل استحاضه, تحقیق غسل پاکیزگی, تحقیق غسل نفاس چیست, تحقیق مقاله پروژه در مورد غسل (انواع غسل در اسلام), چند غسل داریم و اسم آنها چیست؟, چند غسل داریم و اسم آنها چیست؟ PDF, چند غسل داریم و اسم آنها چیست؟ word, چند نوع غسل داریم؟, چند نوع غسل داریم؟ PDF, چند نوع غسل داریم؟ word, غسل (انواع غسل در اسلام), غسل (انواع غسل در اسلام) PDF, غسل (انواع غسل در اسلام) word, غسل استحاضه, غسل استحاضه PDF, غسل استحاضه word, غسل پاکیزگی, غسل پاکیزگی PDF, غسل پاکیزگی word, غسل نفاس چیست, غسل نفاس چیست PDF, غسل نفاس چیست word, مقاله آشنای با انواع غسل در اسلام, مقاله آشنایی با انواع غسل های مستحب و واجب, مقاله اسم غسل بعد از ارضا شدن, مقاله انواع تیمم, مقاله انواع غسل زنان, مقاله انواع غسل مستحب, مقاله انواع غسل های واجب و مستحبی, مقاله انواع غسل و فواند آن, مقاله انواع غسل واجب, مقاله چند غسل داریم و اسم آنها چیست؟, مقاله چند نوع غسل داریم؟, مقاله غسل (انواع غسل در اسلام), مقاله غسل استحاضه, مقاله غسل پاکیزگی, مقاله غسل نفاس چیست

برای دانلود اینجا کلیک کنید
برای دانلود اینجا کلیک کنید

برچسب ها آشنای با انواع غسل در اسلام , آشنای با انواع غسل در اسلام PDF , آشنای با انواع غسل در اسلام word , آشنایی با انواع غسل های مستحب و واجب , آشنایی با انواع غسل های مستحب و واجب PDF , آشنایی با انواع غسل های مستحب و واجب word , اسم غسل بعد از ارضا شدن , اسم غسل بعد از ارضا شدن PDF , اسم غسل بعد از ارضا شدن word , انواع تیمم , انواع تیمم PDF , انواع تیمم word , انواع غسل زنان , انواع غسل زنان word , انواع غسل مستحب , انواع غسل مستحب PDF , انواع غسل های واجب و مستحبی , انواع غسل های واجب و مستحبی PDF , انواع غسل های واجب و مستحبی word , انواع غسل و فواند آن , انواع غسل و فواند آن PDF , انواع غسل و فواند آن word , انواع غسل واجب , انواع غسل واجب PDF , انواع غسل واجب word , تحقیق آشنای با انواع غسل در اسلام , تحقیق آشنایی با انواع غسل های مستحب و واجب , تحقیق اسم غسل بعد از ارضا شدن , تحقیق انواع تیمم , تحقیق انواع غسل زنان , تحقیق انواع غسل مستحب , تحقیق انواع غسل های واجب و مستحبی , تحقیق انواع غسل و فواند آن , تحقیق انواع غسل واجب , تحقیق چند غسل داریم و اسم آنها چیست؟ , تحقیق چند نوع غسل داریم؟ , تحقیق غسل (انواع غسل در اسلام) , تحقیق غسل استحاضه , تحقیق غسل پاکیزگی , تحقیق غسل نفاس چیست , تحقیق مقاله پروژه در مورد غسل (انواع غسل در اسلام) , چند غسل داریم و اسم آنها چیست؟ , چند غسل داریم و اسم آنها چیست؟ PDF , چند غسل داریم و اسم آنها چیست؟ word , چند نوع غسل داریم؟ , چند نوع غسل داریم؟ PDF , چند نوع غسل داریم؟ word , غسل (انواع غسل در اسلام) , غسل (انواع غسل در اسلام) PDF , غسل (انواع غسل در اسلام) word , غسل استحاضه , غسل استحاضه PDF , غسل استحاضه word , غسل پاکیزگی , غسل پاکیزگی PDF , غسل پاکیزگی word , غسل نفاس چیست , غسل نفاس چیست PDF , غسل نفاس چیست word , مقاله آشنای با انواع غسل در اسلام , مقاله آشنایی با انواع غسل های مستحب و واجب , مقاله اسم غسل بعد از ارضا شدن , مقاله انواع تیمم , مقاله انواع غسل زنان , مقاله انواع غسل مستحب , مقاله انواع غسل های واجب و مستحبی , مقاله انواع غسل و فواند آن , مقاله انواع غسل واجب , مقاله چند غسل داریم و اسم آنها چیست؟ , مقاله چند نوع غسل داریم؟ , مقاله غسل (انواع غسل در اسلام) , مقاله غسل استحاضه , مقاله غسل پاکیزگی , مقاله غسل نفاس چیست ,
پروژه های رایگان دانشجویی بازدید : 115 پنجشنبه 25 خرداد 1396 زمان : 0:42

دانلود سوالات استخدامی نیروی انتظامی

 • نام فایل: دانلود سوالات استخدامی نیروی انتظامی
 • حجم فایل: ۴ مگابایت
 • فرمت: pdf
 • سایز کاغذ: A4 آماده کپی با هر نوع دستگاهی
 • تعداد صفحات: ۳۵۴ صفحه
 • صفحه آرایی: بسیار مرتب

دانلود سوالات استخدامی نیروی انتظامی

مجموعه ی زیر شامل سوالات زیر است : ( تمامی سوالات دارای پاسخنامه میباشد)
۳۴۵ سوال زبان و ادبیات فارسی
۳۲۵ سوال احکام و معارف اسلامی
۲۸۵ سوال زبان انگلیسی
۳۱۵ سوال کامپیوتر
۳۲۵ سوال مسائل اجتماعی ، سیاسی و مبانی قانونی
۲۶۵ سوال هوش و استعداد تحصیلی
۴۵۰ سوال آمار و ریاضی

============================

آزمون نیروی انتظامی, آزمون نیروی انتظامی word, آزمون نیروی انتظامیpdf, دانلود رایگان سوالات آزمون استخدامی نیروی انتظامی, دانلود رایگان سوالات استخدامی درجه داری نیروی انتظامی, دانلود رایگان سوالات استخدامی نیروی انتظامی, دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی نیروی هوایی ارتش, دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی یگان ویژه, دانلود سوالات آزمون استخدامی نیرو انتظامی, دانلود سوالات استخدامی نیروی انتظامی, دانلود سوالات استخدامی نیروی انتظامی pdf, دانلود سوالات استخدامی نیروی انتظامی word, دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی نیروی دریایی ارتش, سوالات آزمون استخدامی نیروی انتظامی 94, سوالات آزمون استخدامی نیروی انتظامی 94 pdf, سوالات آزمون استخدامی نیروی انتظامی 94 word, نمونه سوالات آزمون استخدامی نیروی انتظامی درجه داری, نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی, نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی 94, نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی 94 pdf, نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی 94 word, نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی 95, نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی 95 pdf, نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی 95 word, نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی pdf, نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی word

برچسب ها آزمون نیروی انتظامی , آزمون نیروی انتظامی word , آزمون نیروی انتظامیpdf , دانلود رایگان سوالات آزمون استخدامی نیروی انتظامی , دانلود رایگان سوالات استخدامی درجه داری نیروی انتظامی , دانلود رایگان سوالات استخدامی نیروی انتظامی , دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی نیروی هوایی ارتش , دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی یگان ویژه , دانلود سوالات آزمون استخدامی نیرو انتظامی , دانلود سوالات استخدامی نیروی انتظامی , دانلود سوالات استخدامی نیروی انتظامی pdf , دانلود سوالات استخدامی نیروی انتظامی word , دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی نیروی دریایی ارتش , سوالات آزمون استخدامی نیروی انتظامی 94 , سوالات آزمون استخدامی نیروی انتظامی 94 pdf , سوالات آزمون استخدامی نیروی انتظامی 94 word , نمونه سوالات آزمون استخدامی نیروی انتظامی درجه داری , نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی , نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی 94 , نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی 94 pdf , نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی 94 word , نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی 95 , نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی 95 pdf , نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی 95 word , نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی pdf , نمونه سوالات استخدامی نیروی انتظامی word ,
پروژه های رایگان دانشجویی بازدید : 91 شنبه 19 فروردين 1396 زمان : 11:13

محاسبات کوانتومی

 • نام فایل: محاسبات کوانتومی
 • حجم فایل: ۳۸۴ کیلوبایت
 • فرمت: PDF , word
 • سایز کاغذ: A4 آماده کپی با هر نوع دستگاهی
 • تعداد صفحات: ۲۶ صفحه
 • صفحه آرایی: بسیار مرتب، رنگی و قابل ویرایش
 • توضیحات: قبل از چاپ، مشخصات تهیه کننده را ویرایش کنید (تهیه کننده مدیر سایت می باشد)

پردازشهای کوانتومی
مقدمه
رایانه ی کوانتومی ماشینی است که از پدیده‌ها و قوانین مکانیک کوانتوم مانند برهم نهی (Superposition) و درهم تنیدگی (Entanglement) برای انجام محاسباتش بهره می گیرد. کامپیوترهای کوانتومی با کامپیوترهای فعلی که باترانزیستورها کار می کنند تفاوت اساسی دارند. ایده اصلی که در پس کامپیوترهای کوانتومی نهفته است این است که می توان از خواص و قوانین فیزیک کوانتوم برای ذخیره‌سازی و انجام عملیات روی اطلاعات استفاده کرد. یک مدل تئوریک و انتزاعی از این ماشین ها، ماشین تورینگ کوانتومی (Quantum Turing Machine) است که کامپیوتر کوانتومی جهانی (Universal Quantum Computer) نیز نامیده می شود.
اگر چه محاسبات کوانتومی تازه در ابتدای راه قرار دارد، اما آزمایش هایی انجام شده که در طی آنها عملیات محاسبات کوانتومی روی تعداد بسیار کمی از کیوبیت ‌ها (qubit) اجرا شده است. تحقیقات نظری و عملی در این زمینه ادامه دارد و بسیاری از موسسات دولتی و نظامی از تحقیقات در زمینه کامپیوترهای کوانتومی چه برای اهداف غیرنظامی و چه برای اهداف امنیتی (مثل تجزیه و تحلیل رمز، Cryptanalysis) حمایت می کنند. اگر کامپیوترهای کوانتومی در مقیاس بزرگ ساخته شوند، می توانند مسائل خاصی را با سرعت خیلی زیاد حل کنند (برای مثال الگوریتم شُور، Shor’s Algorithm). البته باید توجه داشت که توابعی که توسط کامپیوترهای کلاسیک محاسبه پذیر (Computable) نیستند، توسط کامپیوترهای کوانتومی نیز محاسبه پذیر نخواهند بود. این کامپیوترها نظریه Church–Turing را رد نمی کنند. کامپیوترهای کوانتومی برای ما تنها سرعت بیشتر را به ارمغان می آورند.

نقاط کوانتومی
تعریف ساده نقطه کوانتومی این است که یک ذره مادی بسیار کوچک، که افزایش یا کاهش یک الکترون خواص آن را به نحو ارزشمندی تغییر دهد. البته اتم‌ها نقطه کوانتومی محسوب می‌شوند، ولی توده‌های چندمولکولی نیز چنین‌اند. در زیست‌شیمی، نقاط کوانتومی گروه‌های اکسیداسیون – احیا خوانده می‌شوند. در نانو تکنولوژی به آنها بیت ‌های کوانتومی یا کیو بیت (qubit) گفته می‌شود. اندازه آنها در حد چند نانومتر است و از انواع مواد همچون سلنید کادمیوم (Cadmium selenide) – که رنگهای مختلفی را تولید می‌کند- (تصویر) ساخته می‌شوند. کاربردهای بالقوه آنها در مخابرات و اپتیک است. نانو ذرات فلورسنت – که تا پیش از تابش ماوراءبنفش نامرئی هستند- ساختار نانو بلوری قادر به تغییر رنگ، از دیگر تعاریف آنهاست. نقاط کوانتومی از دیگر مواد فلورسنت انعطاف بیشتری دارد. لذا استفاده از آن‌ها در ساخت کامپیوترهای نانو مقیاس استفاده کننده از نور برای پردازش اطلاعات مناسب است.


===================برای دانلود اینجا کلیک کنید
برای دانلود اینجا کلیک کنید

پروژه های رایگان دانشجویی بازدید : 97 شنبه 19 فروردين 1396 زمان : 11:13

بررسی نقش پدافند هوایی در سال اول جنگ

 • نام فایل: بررسی نقش پدافند هوایی در سال اول جنگ
 • حجم فایل: ۱۸۰ کیلوبایت
 • فرمت: word , PDF
 • سایز کاغذ: A4 آماده کپی با هر نوع دستگاهی
 • تعداد صفحات: ۲۶ صفحه
 • صفحه آرایی: بسیار مرتب، رنگی و قابل ویرایش
 • توضیحات: قبل از چاپ، مشخصات تهیه کننده را ویرایش کنید (تهیه کننده مدیر سایت می باشد)

چکیده مقاله:
این مقاله به بررسی عملکرد پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال اول جنگ تحمیلی به ویژه در منطقه عملیاتی جنوب کشور می پردازد. پدافند هوایی از جمله سازمانهای نظامی است که از ابتدای جنگ در فرایند دفاع از کشور حضور فعال داشته و این حضور در تاریخ ثبت شده است. برابر اسناد و مدارک موجود پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تمامی عملیاتهای انجام شده آفندی و پدافندی در سالهای دفاع مقدس حضور تأثیرگزار داشت. با توجه به اینکه برد رادارهای پیش اخطار پدافند هوایی فراتر از مرزهای کشور است، لذا تمام عملیاتهای انجام شده در پوشش رادارهای پدافند هوایی به وقوع پیوست. افسران کنترل شکاری پدافند هوایی علاوه بر کنترل فضای نبرد منطقه عملیاتی جنوب و هدایت هواپیماهای شکاری خودی، حضور هواپیماهای شکاری عراقی را رصد کرده و با اعلام پرواز اسکرامبل و هدایت جنگنده های خودی و سپس تقسیم آتش برای سایتهای موشکی زمین به هوا و سامانه های توپخانه ای امنیت را برای نیروهای سطحی به ارمغان آوردند.

سامانه های زمین به هوای پدافند هوایی از همان لحظات اول حمله هوایی عراق و شروع جنگ به وظایف خود به خوبی عمل کرده تا آنجا که در گزارش مقام معظم رهبری به مجلس شورای اسلامی از این عملکرد و ساقط شدن هواپیماهای عراقی یاد شده است.

فراخوان کارکنان پدافند هوایی از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) جهت حضور در مناطق عملیاتی جنوب (از جمله سوسنگرد) طی تلفنگرام به فرمانده وقت نهاجا (شهید فکوری) و به صورت به اسم و مشخص نشان دهنده میزان تأثیرگزاری پدافند هوایی در منطقه عملیاتی جنوب است. از میان نفرات فراخوان شده توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، شهید عبدالله عیسی پور در سوسنگرد به شهادت رسید و مقام معظم رهبری طی مصاحبه ای به شهادت وی اشاره فرمودند.

از آنجا که زیرساخت حفظ ارزش‌های دفاع مقدس، نشر، بیان و بازگویی آن ارزش‌ها و عملکردها می‌باشد، لذا این مقاله سعی در گام برداشتن در مسیر حفظ ارزش‌های دفاع مقدس از طریق بازگویی بررسی نقش پدافند هوایی ارتش در سال اول جنگ تحمیلی ( با تأکید بر منطقه عملیاتی جنوب کشور) را دارد. روش تحقیق در این مقاله ترکیبی از روش‌های اسنادی و روش‌های میدانی است. زیرا در گردآوری اطلاعات علاوه بر بهره‌گیری از مصاحبه، روش صوتی و تصویری و همچنین فوکوس گروپ، بازخوانی اسناد و مدارک به جا مانده از سال‌های دفاع مقدس، کتب مربوط به عملیات های سال اول جنگ، مقالات منتشره در خصوص عملیات های یاد شده و…مورد استفاده محقق قرار گرفت.

واژگان کلیدی:
پدافند هوایی، ارتش، دفاع مقدس، سال اول جنگ، منطقه عملیاتی جنوب


===================

بررسي نقش پدافند هوايي در عمليات جنگی ایران, بررسی کارایی سامانه پدافند هوایی در جنگ, بررسی مقایسه‌ای عملکرد پدافندهوایی ایران و عراق در سال‌های اول جنگ, بررسی نقش پدافند هوایی ارتش در سال اول جنگ تحمیلی, بررسی نقش پدافند هوایی در سال اول جنگ, بررسی نقش پدافند هوایی در سال اول جنگ PDF, بررسی نقش پدافند هوایی در سال اول جنگ word, بررسی نقش نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران, پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران, پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران PDF, پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران word, پدافند هویی در سال اول جنگ, پدافند هویی در سال اول جنگ PDF, پدافند هویی در سال اول جنگ word, تحقیق بررسي نقش پدافند هوايي در عمليات جنگی ایران, تحقیق بررسی کارایی سامانه پدافند هوایی در جنگ, تحقیق بررسی مقایسه‌ای عملکرد پدافندهوایی ایران و عراق در سال‌های اول جنگ, تحقیق بررسی نقش پدافند هوایی ارتش در سال اول جنگ تحمیلی, تحقیق بررسی نقش پدافند هوایی در سال اول جنگ, تحقیق بررسی نقش نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران, تحقیق پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران, تحقیق پدافند هویی در سال اول جنگ, تحقیق دانلود بررسی نقش پدافند هوایی ارتش در سال اول جنگ تحمیلی, تحقیق مقاله پروژه در مورد بررسی نقش پدافند هوایی در سال اول جنگ, تحقیق نقش پدافند هوايي ارتش, تحقیق نقش هوانیروز و پدافند هوایی ارتش, دانلود بررسي نقش پدافند هوايي در عمليات جنگی ایران, دانلود بررسی کارایی سامانه پدافند هوایی در جنگ, دانلود بررسی مقایسه‌ای عملکرد پدافندهوایی ایران و عراق در سال‌های اول جنگ, دانلود بررسی نقش پدافند هوایی ارتش در سال اول جنگ تحمیلی, دانلود بررسی نقش پدافند هوایی در سال اول جنگ, دانلود بررسی نقش نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران, دانلود پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران, دانلود پدافند هویی در سال اول جنگ, دانلود نقش پدافند هوايي ارتش, دانلود نقش هوانیروز و پدافند هوایی ارتش, مقاله بررسي نقش پدافند هوايي در عمليات جنگی ایران, مقاله بررسی کارایی سامانه پدافند هوایی در جنگ, مقاله بررسی مقایسه‌ای عملکرد پدافندهوایی ایران و عراق در سال‌های اول جنگ, مقاله بررسی نقش پدافند هوایی ارتش در سال اول جنگ تحمیلی, مقاله بررسی نقش پدافند هوایی در سال اول جنگ, مقاله بررسی نقش نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران, مقاله پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران, مقاله پدافند هویی در سال اول جنگ, مقاله دانلود بررسی نقش پدافند هوایی ارتش در سال اول جنگ تحمیلی, مقاله نقش پدافند هوايي ارتش, مقاله نقش هوانیروز و پدافند هوایی ارتش, نقش پدافند هوايي ارتش, نقش پدافند هوايي ارتش PDF, نقش پدافند هوايي ارتش word, نقش هوانیروز و پدافند هوایی ارتش, نقش هوانیروز و پدافند هوایی ارتش PDF, نقش هوانیروز و پدافند هوایی ارتش word


برای دانلود اینجا کلیک کنید
برای دانلود اینجا کلیک کنید

برچسب ها بررسي نقش پدافند هوايي در عمليات جنگی ایران , بررسی کارایی سامانه پدافند هوایی در جنگ , بررسی مقایسه‌ای عملکرد پدافندهوایی ایران و عراق در سال‌های اول جنگ , بررسی نقش پدافند هوایی ارتش در سال اول جنگ تحمیلی , بررسی نقش پدافند هوایی در سال اول جنگ , بررسی نقش پدافند هوایی در سال اول جنگ PDF , بررسی نقش پدافند هوایی در سال اول جنگ word , بررسی نقش نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران , پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران , پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران PDF , پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران word , پدافند هویی در سال اول جنگ , پدافند هویی در سال اول جنگ PDF , پدافند هویی در سال اول جنگ word , تحقیق بررسي نقش پدافند هوايي در عمليات جنگی ایران , تحقیق بررسی کارایی سامانه پدافند هوایی در جنگ , تحقیق بررسی مقایسه‌ای عملکرد پدافندهوایی ایران و عراق در سال‌های اول جنگ , تحقیق بررسی نقش پدافند هوایی ارتش در سال اول جنگ تحمیلی , تحقیق بررسی نقش پدافند هوایی در سال اول جنگ , تحقیق بررسی نقش نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران , تحقیق پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران , تحقیق پدافند هویی در سال اول جنگ , تحقیق دانلود بررسی نقش پدافند هوایی ارتش در سال اول جنگ تحمیلی , تحقیق مقاله پروژه در مورد بررسی نقش پدافند هوایی در سال اول جنگ , تحقیق نقش پدافند هوايي ارتش , تحقیق نقش هوانیروز و پدافند هوایی ارتش , دانلود بررسي نقش پدافند هوايي در عمليات جنگی ایران , دانلود بررسی کارایی سامانه پدافند هوایی در جنگ , دانلود بررسی مقایسه‌ای عملکرد پدافندهوایی ایران و عراق در سال‌های اول جنگ , دانلود بررسی نقش پدافند هوایی ارتش در سال اول جنگ تحمیلی , دانلود بررسی نقش پدافند هوایی در سال اول جنگ , دانلود بررسی نقش نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران , دانلود پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران , دانلود پدافند هویی در سال اول جنگ , دانلود نقش پدافند هوايي ارتش , دانلود نقش هوانیروز و پدافند هوایی ارتش , مقاله بررسي نقش پدافند هوايي در عمليات جنگی ایران , مقاله بررسی کارایی سامانه پدافند هوایی در جنگ , مقاله بررسی مقایسه‌ای عملکرد پدافندهوایی ایران و عراق در سال‌های اول جنگ , مقاله بررسی نقش پدافند هوایی ارتش در سال اول جنگ تحمیلی , مقاله بررسی نقش پدافند هوایی در سال اول جنگ , مقاله بررسی نقش نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران , مقاله پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران , مقاله پدافند هویی در سال اول جنگ , مقاله دانلود بررسی نقش پدافند هوایی ارتش در سال اول جنگ تحمیلی , مقاله نقش پدافند هوايي ارتش , مقاله نقش هوانیروز و پدافند هوایی ارتش , نقش پدافند هوايي ارتش , نقش پدافند هوايي ارتش PDF , نقش پدافند هوايي ارتش word , نقش هوانیروز و پدافند هوایی ارتش , نقش هوانیروز و پدافند هوایی ارتش PDF , نقش هوانیروز و پدافند هوایی ارتش word ,
پروژه های رایگان دانشجویی بازدید : 117 چهارشنبه 16 فروردين 1396 زمان : 10:52

معرفی شغل کافی نت

 • نام فایل: معرفی شغل کافی نت
 • حجم فایل: ۲۳۷ کیلوبایت
 • فرمت: word , PDF
 • سایز کاغذ: A4 آماده کپی با هر نوع دستگاهی
 • تعداد صفحات: ۱۰ صفحه
 • صفحه آرایی: بسیار مرتب، رنگی و قابل ویرایش
 • توضیحات: قبل از چاپ، مشخصات تهیه کننده را ویرایش کنید (تهیه کننده مدیر سایت می باشد)

شغل کافی نت
کافی نت یکی از شغل هاییه که تا قبل از سال ۹۰ یه جورایی شغل دانشجویی خوب به حساب میومد و با توجه به میزان سرمایه اولیه میشه گفت درآمد خوبی داشت . شاید شما هم دوست داشته باشید که یه کافی نت راه بندازین اما اطلاعات کافی درباره این شغل نداشته باشید . من در این پست قصد دارم تا شرایط ، لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی یه کافی نت جمع و جور رو خدمت تون عرض کنم ؛ امیدوارم به دردتون بخوره .
تاریخچه کافی نت ؛ اولین کافی نت های دنیا
کافه اینترنت internet café یا سایبر کافه cybercafé به مکانی گفته میشه که تعدادی کامپیوتر اونجاست که به اینترنت پر سرعت متصل هستن . این سیستم ها به کاربران اجاره داده میشه . کاربران می تونن با پرداخت مبلغ مشخصی چند دقیقه یا چند ساعت از اینترنت اونجا استفاده کنن . اولین کافه اینترنت در سال ۱۹۸۸ با نام Electronic Café در شهر سئول ( کره جنوبی ) راه اندازی شد . این کافی نت توسط Ahn Sang-Su و Keum Nuri رو به روی دانشگاه Hongik قرار داشت . تو این کافی نت ۲ تا کامپیوتر ۱۶ بیتی وجود داشت که به شبکه وصل بودن . حالا جالبه بدونید که اولین کافی نت امریکا در سال ۱۹۹۱ در شهر San Francisco توسط Wayne Gregori با نام SF NET راه اندازی شد ؛ یعنی سه سال بعد از کره جنوبی . در سال ۱۹۹۴ مفهوم کافی نت به شکل امروزی در شهر لندن – انگلیس توسط Ivan Pope با نام Cybercafé راه اندازی شد .در سایبر کفه دسترسی کامل به اینترنت فراهم شده بود .
========================
با درآمد و هزینه‌های کافی نت آشنا شوید, تحقیق با درآمد و هزینه‌های کافی نت آشنا شوید, تحقیق خدمات کافی نت, تحقیق راه اندازی شبکه کافی نت, تحقیق کارهای کافی نت, تحقیق کافی نت داری, تحقیق کافی نت داری شغل خوبی است؟, تحقیق مجوز کافی نت, تحقیق معرفی شغل کافی نت, تحقیق مقاله پروژه در مورد معرفی شغل کافی نت, خدمات کافی نت, دانلود با درآمد و هزینه‌های کافی نت آشنا شوید, دانلود خدمات کافی نت, دانلود راه اندازی شبکه کافی نت, دانلود کارهای کافی نت, دانلود کافی نت داری, دانلود کافی نت داری شغل خوبی است؟, دانلود مجوز کافی نت, دانلود معرفی شغل کافی نت, راه اندازی شبکه کافی نت, کارهای کافی نت, کافی نت داری, کافی نت داری شغل خوبی است؟, مجوز کافی نت, معرفی شغل کافی نت, مقاله با درآمد و هزینه‌های کافی نت آشنا شوید, مقاله خدمات کافی نت, مقاله راه اندازی شبکه کافی نت, مقاله کارهای کافی نت, مقاله کافی نت داری, مقاله کافی نت داری شغل خوبی است؟, مقاله مجوز کافی نت, مقاله معرفی شغل کافی نت
برای دانلود اینجا کلیک کنید
برای دانلود اینجا کلیک کنید

پروژه های رایگان دانشجویی بازدید : 96 چهارشنبه 16 فروردين 1396 زمان : 10:52

سوالات تخصصی و عمومی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۳۹۴

 • نام فایل: سوالات تخصصی و عمومی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۳۹۴
 • حجم فایل: ۲۹ مگابایت
 • فرمت: PDF
 • سایز کاغذ: A4 آماده کپی با هر نوع دستگاهی

مزیت های منحصر به فرد این دفترچه ها:

۱- این محصول حاوی مهمترین نمونه سوالات جهت آمادگی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش همراه با پاسخنامه آنها می باشد.
۲- مطمئناً مطالعه این نمونه سوالات شانس شما را جهت کسب موفقیت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش نسبت به رقیبانتان افزایش خواهد داد.
۳- سوالات دفترچه سال ۸۹ در بخش تخصصی و سالهای ۸۴ و ۸۶ و ۸۹ در بخش عمومی نیز در این فایل موجود می باشد.
۴- مهم: بسته ها حاوی عین دفترچه سوالات استخدامی (اسکن شده) تحویل داده شده در سر جلسه امتحانی می باشند، بنابراین عاری از هرگونه غلط تایپی و یا خطای انسانی هستند و شما با مطالعه آنها در حال و هوای یک آزمون واقعی قرار خواهید گرفت.
۵- قابلیت پرینت تمامی بسته ها به تفکیک هر رشته فعال است و نیاز به هزینه گزاف جهت پرینت کل بسته ها نیست.
سوالات تخصصی و عمومی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1394
============================

پروژه های رایگان دانشجویی بازدید : 79 دوشنبه 14 فروردين 1396 زمان : 14:42

5

سمپاش ها

 • نام فایل: سمپاش ها
 • حجم فایل: ۳ مگابایت
 • فرمت: word , PDF
 • سایز کاغذ: A4 آماده کپی با هر نوع دستگاهی
 • تعداد صفحات: ۳۵ صفحه
 • صفحه آرایی: بسیار مرتب، رنگی و قابل ویرایش
 • توضیحات: قبل از چاپ، مشخصات تهیه کننده را ویرایش کنید (تهیه کننده مدیر سایت می باشد)

افشانک ها یا نازل ها
دستگاه های سمپاش همگی دارای سه وجه مشترک هستند. محلول سم در تانک مخصوص ریخته شده و از آن تحت تأثیر فشار پمپ یا نیروی ثقل و از طریق یک یا چند منفذ خروجی که نازل نامیده می شود، خارج می گردد. نازل دارای روزنه کوچکی است که محلول از داخل آن با فشار به بیرون رها می شود.
نازل به معنی گسترده ای به ابزاری اطلاق می شود که محلول سم از داخل آن عبور کرده و به قطرات کوچک شکسته شده و بعد از طی فاصله ای کوتاه روی یک سطح پراکنده می شود. پخش بیشتر قطرات سم توسط جریان طبیعی باد صورت می گیرد، در بعضی سمپاش ها یک جریان هوای شدید مستقیماً به قطرات اصابت کرده و آنها را روی اهداف مورد نظر قرار می دهد. مقدار محلول سمپاشی شده نسبت به نازل سنجیده می شود. در سمپاش های پشتی موتوری (Mistblower) سنجش مقدار مصرف با استفاده از دستگاه محدود کننده (Restrictor) صورت می گیرد. نازل یکی از قسمتهای مهم دستگاه سمپاش می باشد که اغلب بازدید کافی از آن صورت نمی گیرد و یا بندرت این کار انجام می شود. مخصوصاً اهمیت آن در موقع استفاده از سموم گران قیمت که باید میزان مصرف آن خیلی دقیق حساب شده و به مصرف برسد، نمایان می گردد.
انواع نازل ها:
* نازل های با انرژی هیدرولیک (Hydraulic energy nozzles)
* تولید قطرات– محدوده وسیعی از نازل های هیدرولیک بر این اساس طراحی شده اند که مایع تحت فشار حاصل از پمپ از داخل سوراخ یا شکاف کوچکی عبور کرده و در خروج از آن بصورت یک صفحه خیلی نازک و سپس به قطراتی با اندازه های مختلف تبدیل می شود.
* نازل های اصابتی(Impact nozzles)
* نازل های بادبزنی(Fan nozzles)
* نازل مخروطی (Cone nozzle)
* نازل فواره ای (Plain jet)
* نازل های تولید کننده کف(Foam nozzles)
* نازل سوزنی(Micro foil nozzle)
* نازل های با انرژی گازی(Gaseoous energy nozzles)
* نازل های با انرژی چرخشی(Centrifugal energy nozzles)
* نازل های با انرژی جنبشی(Kinetic- energy nozzles)
* نازل های با انرژی حرارتی(Thermal- energy nozzles)
* نازل های تحت فشار(Pressure- pack nozzles)
====================
اتحقیق نواع نازل های رایج در سمپاشی, اصول سم پاشی و انواع سم پاش ها, انتخاب سم پاش ها, انواع سمپاش دستی, انواع سمپاش های باغی, انواع نازل های رایج در سمپاشی, تحقیق اصول سم پاشی و انواع سم پاش ها, تحقیق انتخاب سم پاش ها, تحقیق انواع سمپاش دستی, تحقیق انواع سمپاش های باغی, تحقیق سمپاش اتومایزر, تحقیق سمپاش پشت تراکتوری, تحقیق سمپاش تلمبه ای, تحقیق سمپاش ها, تحقیق سیستم سمپاش‌ها, تحقیق فروش نازل سمپاش, تحقیق قیمت انواع سمپاش, تحقیق قیمت دستگاه سم پاش, تحقیق مقاله پروژه در مورد سمپاش ها, دانلود اصول سم پاشی و انواع سم پاش ها, دانلود انتخاب سم پاش ها, دانلود انواع سمپاش دستی, دانلود انواع سمپاش های باغی, دانلود انواع نازل های رایج در سمپاشی, دانلود سمپاش اتومایزر, دانلود سمپاش پشت تراکتوری, دانلود سمپاش تلمبه ای, دانلود سمپاش ها, دانلود سیستم سمپاش‌ها, دانلود فروش نازل سمپاش, دانلود قیمت انواع سمپاش, دانلود قیمت دستگاه سم پاش, سمپاش اتومایزر, سمپاش پشت تراکتوری, سمپاش تلمبه ای, سمپاش ها, سیستم سمپاش‌ها, فروش نازل سمپاش, قیمت انواع سمپاش, قیمت دستگاه سم پاش, مقاله اصول سم پاشی و انواع سم پاش ها, مقاله انتخاب سم پاش ها, مقاله انواع سمپاش دستی, مقاله انواع سمپاش های باغی, مقاله انواع نازل های رایج در سمپاشی, مقاله سمپاش اتومایزر, مقاله سمپاش پشت تراکتوری, مقاله سمپاش تلمبه ای, مقاله سمپاش ها, مقاله سیستم سمپاش‌ها, مقاله فروش نازل سمپاش, مقاله قیمت انواع سمپاش, مقاله قیمت دستگاه سم پاش

پروژه های رایگان دانشجویی بازدید : 78 دوشنبه 14 فروردين 1396 زمان : 14:40

2

پنوماتیک و هیدرولیک و کاربرد آن

 • نام فایل: پنوماتیک و هیدرولیک و کاربرد آن
 • حجم فایل: ۱۱۹ کیلوبایت
 • فرمت: word , PDF
 • سایز کاغذ: A4 آماده کپی با هر نوع دستگاهی
 • تعداد صفحات: ۱۷ صفحه
 • صفحه آرایی: بسیار مرتب، رنگی و قابل ویرایش
 • توضیحات: قبل از چاپ، مشخصات تهیه کننده را ویرایش کنید (تهیه کننده مدیر سایت می باشد)

آشنایی با پنوماتیک(نیوماتیک)

پنيوماتيك يكي از انواع انرژي هايي است كه در حال حاضر از آن استفاده وافر در انواع صنايع مي شود و مي توان گفت امروزه كمتركارخانجات يا مراكز صنعتي را مي توان ديد كه از پنيوماتيك استفاده نكند و در قرن حاضر يكي از انواع انرژي هاي اثبات شده اي است كه بشر با اتكا به آن راه صنعت را مي پيمايد.
پنيوما در زبان يوناني يعني تنفس باد و پنيوماتيك علمي است كه در مورد حركات و وقايع هوا صحبت مي كند امروزه پنيوماتيك در بين صنعتگران به عنوان انرژي بسيار تميز و كم خطر و ارزان مشهور است و از آن استفاده وافر مي كنند.
خواص اصلی انرژی پنوماتیک به شرح زیر است:
عامل اصلي كاركرد سيستم پنيوماتيك هواست و هوا در همه جاي روي زمين به وفور وجود دارد.
هواي فشرده را مي توان از طريق لوله كشي به نقاط مختلف كارخانه يا مراكز صنعتي جهت كاركرد سيستم هاي پنيوماتيك هدايت كرد.
هواي فشرده را مي توان در مخازن مخصوص انباشته و آن را انتقال داد يعني هميشه احتياج به كمپرسور نيست و مي توان از سيستم پنيوماتيك در مكان هايي كه امكان نصب كمپرسور وجود ندارد نيز استفاده نمود
افزايش و كاهش دما اثرات مخرب و سوئي بر روي سيستم پنيوماتيك ندارد و نوسانات حرارتي از عملكرد سيستم جلوگير ي نمي كند.
هواي فشرده خطر انفجار و آتش سوزي ندارد به اين دليل تاسيسات حفاظتي نياز نيست.
قطعات پنيوماتيك و اتصالات آن نسبتا ً ارزان و از نظر ساختماني قطعاتي ساده هستند لذا تعميرات آنها راحت تر از سيستم هاي مشابه نظير هيدروليك مي باشد.
هواي فشرده نسبت به روغن هيدروليك مورد مصرف در هيدروليك تميز تر است و به دليل اين تميزي از سيستم پنيوماتيك در صنايع دارويي و نظاير آن استفاده مي شود .
سرعت حركت سيلندر هاي عمل كننده با هواي فشرده در حدود ۱ الي ۲ متر در ثانيه است و در موارد خاصي به ۳ متردر ثانيه مي رسد كه اين سرعت در صنايع قابل قبول است و بسياري ازعمليات صنعتي را مي تواند عهده دار شود.
عوامل سرعت و نيرو در سيستم پنيوماتيك قابل كنترل و تنظيم است .
عناصر پنيوماتيك در مقابل بار اضافه مقاوم بوده و به آنها صدمه وارد نمي شود مگر اينكه افزايش بار سبب توقف آنها گردد .
تعميرات و نگه داري سيستماي پنيوماتيك بسيار كم خطر است زيرا در انرژي هاي قابل مقايسه نظير برق خطر جاني و آتش سوزي و در هيدروليك انفجار و جاني وجود دارد اما در پنيوماتيك خطر جاني به صورت جدي وجود ندارد وآتش سوزي اصلا ً وجود ندارد و بدين دليل در صنايع جنگ افزارسازي از سيستم تمام پنيوماتيك استفاده مي شود .

====================

پنوماتیک و هیدرولیک و کاربرد آن, تحقیق پنوماتیک و هیدرولیک و کاربرد آن, تحقیق جزوه هیدرولیک و پنوماتیک, تحقیق درباره هیدرولیک و پنوماتیک, تحقیق سیستم پنوماتیک خودرو, تحقیق کاربرد هیدرولیک در خودرو, تحقیق کاربرد هیدرولیک و پنوماتیک, تحقیق مدار پنوماتیک, تحقیق مزایا و معایب پنوماتیک خودرو, تحقیق مقاله پروژه در مورد پنوماتیک و هیدرولیک و کاربرد آن, تحقیق هیدرولیک و پنوماتیک, تحقیق هیدرولیک و پنوماتیک چیست ؟, جزوه هیدرولیک و پنوماتیک, دانلود پنوماتیک و هیدرولیک و کاربرد آن, دانلود جزوه هیدرولیک و پنوماتیک, دانلود درباره هیدرولیک و پنوماتیک, دانلود سیستم پنوماتیک خودرو, دانلود کاربرد هیدرولیک در خودرو, دانلود کاربرد هیدرولیک و پنوماتیک, دانلود مدار پنوماتیک, دانلود مزایا و معایب پنوماتیک خودرو, دانلود مقاله هیدرولیک و پنوماتیک, دانلود هیدرولیک و پنوماتیک, دانلود هیدرولیک و پنوماتیک چیست ؟, درباره هیدرولیک و پنوماتیک, سیستم پنوماتیک خودرو, کاربرد هیدرولیک در خودرو, کاربرد هیدرولیک و پنوماتیک, مدار پنوماتیک, مزایا و معایب پنوماتیک خودرو, مقاله پنوماتیک و هیدرولیک و کاربرد آن, مقاله جزوه هیدرولیک و پنوماتیک, مقاله درباره هیدرولیک و پنوماتیک, مقاله سیستم پنوماتیک خودرو, مقاله کاربرد هیدرولیک در خودرو, مقاله کاربرد هیدرولیک و پنوماتیک, مقاله مدار پنوماتیک, مقاله مزایا و معایب پنوماتیک خودرو, مقاله هیدرولیک و پنوماتیک, مقاله هیدرولیک و پنوماتیک چیست ؟, هیدرولیک و پنوماتیک, هیدرولیک و پنوماتیک چیست ؟

تعداد صفحات : 1

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 14
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 118
 • باردید دیروز : 43
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 161
 • بازدید ماه : 429
 • بازدید سال : 429
 • بازدید کلی : 10866
 • آخرین نظرات
  کدهای اختصاصی